Probit

Archiwum wydarzeń

Szachowa olimpiada w Dreźnie

Dziś, 13, listopada, rozpoczęło się największe wydarzenie w świecie szachowym - 38 Olimpiada w Dreźnie. W zawodach udział bierze ponad 1300 zawodników ze 152 krajów. Polskę reprezentować będą: Panowie Bartosz Soćko, Kamil Mitoń,  Radosław Wojtaszek, Grzegorz Gajewski oraz Mateusz Bartel, natomias Panie grają w składzie: Monika Soćko, Jola Zawadzka, Iweta Rajlich, Joanna Majdan i Marta Przeździecka. W pierwszej rundzie Panie zmierzą się z drużyną z Austrii, a Panowie z Irlandią. Przebieg pojedynków można śledzić na żywo na oficjalnej stronie zawodów. Zdjęcie pochodzi z serwisu Ibagaza chess.       


Ekstraliga

Drużynowym Mistrzem Polski na rok 2008 została drużyna WASCO HetMaN Szopienice, która grała w składzie: GM David Navara, GM Kamil Mitoń, GM Piotr Bobras, GM Jacek Gdański,  GM Bartłomiej Heberla, WGM Joanna Dworakowska. Polonia Wrocław ostatecznie ukończyła zawody na IV miejscu. Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów.


Ekstraliga IV runda, 8 września 2008

W Karpaczu 6 wrzesnia ruszyła Ekstraliga, w której Jola Zawadzka wraz z drużyną Polonia Wrocław walczy o tytuł najlepszego klubu w Polsce. Po 4 rundach dzielą I miejsce z Polonią Warszawa. Więcej wyników można znaleźć na stronie zawodów.


Memoriał Adofa Anderssena

Tegoroczny Memoriał Adolfa Anderssena można uznać za najsilniejszy w jego dotychczasowej histroii. Na starcie stawiła się cała czołówka Polski oraz wielu utytułowanych gości z zagranicy. Łącznie w zawodach wzięło udział 166 zawodników. Najsilniejszą grupę seniorów wygrał Mikhaił Krasenkov, który w finale pokonał Vladimira Malaniuka. Wśród kobiet tiumf święciła Joanna Majdan, która w finale zwyciężyła z Jolantą Zawadzką. Szczegółowe wynik na stronie zawodów.  Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z zawodów w naszej galerii oraz do osobnej galerii zawodników biorących udział w turnieju.


Czwórmecz szachowy, Wrocław 27 czerwca 2008

Tradycyjnie, w ramach Szachowych Dni Wrocławia, rozegrany został szachowy czwórmecz między miastami partnerskimi naszego miasta. Tradycyjnie już także drużynie z Drezna Wrocław nie był po drodze i nie wzięła udziału w rozgrywkach. W związku z tym na starcie stanęły drużyny z Wroclawia, Olomouca, Lwowa oraz zwerbowana w ostatniej chwili drużyna PROBIT Wroclaw. Zawody rozegrane zostały systemem pucharowym. W I rundzie  Lwów pokonał Olomuc, a PROBIT Wrocław wygrał z drużyną Wroclawia, o czym, przy wyniku 3:3 zdecydowal wynik na pierwszej szachownicy w parti Stanisław Zawadzki  - Krzysztof Jasik, którą Staś wygrał. W finałach drużyna Lwowa łatwo ograła PROBIT Wrocław 6:0, a Wrocław przegrał z Olomoucem. Po raz kolejny puchar powędrował na Ukrainę. Zawody odbyły się w przyjemnej atmosferze w kawiarni szachowej Pasnik, o czym można się przekonać oglądając zdjęcia w naszej galerii..    


III Turniej Poloni Wroclaw, Wroclaw 27.06.2008

W zakończonym dziś III Turnieju Polonii Wrocław zdecydowanie triumfowali nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy. Zwyciężył, z dorobkiem 7 punktów, ukraiński arcymistrz Vladimir Malaniuk. Drugie i trzecie miejsce, z taką samą ilością punktów, jednak gorszą wartościowością, zajęli Daniil Shukuran i Vladimir Sergeev, też z Ukrainy. Najlepszą kobietą okazała się być arcymistrzyni Jolanta Zawadzka, która zakończyła zawody z 5,5 punkta na swoim koncie. Szczegółowe wyniki na stronie zawodów.


III Turniej Polonii Wrocław

Szachowe Dni we Wroclawiu wystartowały!!! Pierwszą z imprez jest III Międzynarodowy Turniej Klubu Polonia Wroclaw. Tegoroczne zawody są naprawdę silne -  udział bierze czterech arcymistrzów i dwie arcymistrzynie oraz kliku mistrzów międzynarodowych. Wszystkich startujacych jest 76. Poza turniejem głównym rozgrywane są także turnieje dla juniorów w trzech grupach wiekowych. Przebieg wszystkich zmagań można śledzić na oficjalnej stronie zawodów, gdzie poza partiami dostępna jest transmisja on-line oraz obszerna galeria ze zdjęciami. Zawody potrwają do 27 czerwca.

.


Drużynowe Mistrzostwa Kobiet Wrocław 2008

Zapraszamy do naszej galerii ze zdjęciami z mistrzostw 


Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet, Wrocław 2008

    We Wrocławiu w dniach 16-18 maja 2008 miały miejsce I Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet. Na starcie stanęło 8 drużyn w czteroosobowych składach. Walka, jak to zazwyczaj na turniejach kobiecych, była zacięta. Ostatecznie zawody wygrała drużyna MKSz Rybnik, która grała w składzie K.Szczepkowska-Horowska, B.Kądziołka, K.Toma, A.Matras i A.Krupa. Na drugim miejscu uplasował się klub Polonia Wrocław w składzie I.Rajlich, J.Zawadzka, M.Krupa i A.Iwanow a brąz przypadł drużynie AZS Politechnika Wrocław w składzie M.Zawadzka, D.Hermanowicz, M.Kucypera i K.Poznańska. Zawody odbyły się w bardzo sympatycznej atmosferze w kawiarni szachowej Paśnik.  Więcej wyników można znaleźć na stronie zawodów. Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.


Mistrzostwa Europy Plovdiv - zakończenie

W zakończonych w Plovdiv Indywidualnych Mistrzostwach Europy Polska ekipa nie odniosła większych sukcesów. Żaden z zawodników nie uzyskał awansu do Mistrzostw Świata. Najlepsza z Polek, Monika Soćko zakończyła zawody na 16 miejscu, a najlepszy z Polaków Tomasz Markowski na 33 pozycji. Jola Zawadzka po słabym finiszu 0,5 punkta z 3 ostatnich partii ostatecznie zakończyła zawody na 48 miejscu. Bardzo dobrze w turnieju wypadł młody Dariusz Świercz, który zdobył swoją drugą normę arcymistrzowską. Więcej wyników na stronie  


Podstrony archiwum: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15